Vooraanzicht van Château d'Urspelt in Luxemburg
Culinair Dichtbij Getest Logeren Luxemburg Streek Wellness

Château d’Urspelt: luxe weekendje weg in de Luxemburgse Ardennen

Voel je heel even kasteelheer en kasteeldame in dit romantische verblijf in het Groothertogdom Luxemburg

Een verblijf bij Château d’Urspelt stond al lang op mijn verlanglijstje. Onlangs was het dan eindelijk zover en trok ik er samen met mijn geliefde heen voor een luxe weekend in de Luxemburgse Ardennen. Met volle teugen genoten we er van de romantische kamer, de wondermooie wellness en de topgastronomie en voelden ons voor even kasteelheer en kasteeldame. Nou en of dat we voor de charmes van Château d’Urspelt bezweken!

Last updated on oktober 22nd, 2025

Weekendje weg bij Château d’Urspelt in Luxemburg

“Tweemaal Aperol-Spritz a.u.b.“ Met een kurkdroge keel bestel ik snel wat drankjes aan de Pool Bar, waarna ik me luilekker terug op m’n ligzetel vlei. Het zomert volop in het Groothertogdom Luxemburg. De zon klopt overuren en het kwik schiet ruimschoots de dertig graden voorbij. Tussen het zonnebaden door af en toe eens in het aanlokkelijke buitenzwembad plonzen, lijkt me met dit snikhete weer geen overbodige luxe. En het wordt alleen maar beter wanneer de barman niet veel later ook onze drankjes komt leveren. Het is precies alsof we in één of ander luxe hotel in Zuid-Frankrijk vertoeven. Of op een knus kasteeldomein aan de Loire. Eén ding is zeker: het Luxemburgse Château d’Urspelt nodigt sterk uit voor eens een romantisch weekendje weg met z’n tweetjes. En dat dicht bij huis!

Binnenplein van Château d'Urspelt met een torentje van het kasteel
Het kasteelgebouw van Château d'Urspelt weerspiegelt in het water van het buitenzwembad
Binnenplein van Château d'Urspelt
Binnentuin van Château d'Urspelt met drie ligstoelen in de kleuren van de Luxemburgse vlag
Xavier in het buitenzwembad van Château d'Urspelt

1. Nationaal monument van Luxemburg

Z’n naam voorspelt al deels wat je van Château d’Urspelt mag verwachten. Je komt hier namelijk terecht in een 300 jaar oud kasteel midden in het landelijke dorpje Urspelt, in het ‘hoge noorden’ van Luxemburg. Het pittoreske Clervaux ligt maar een paar kilometer verderop, in het diepe dal van de Clerve. Naar de hoofdstad Luxemburg is het nog een uurtje rijden.

Tijdens de Tweede Wereldoorlog deed het kasteel nog dienst als commandopost van de Duitse bezetter, maar in de decennia erna raakte het slot stilaan in verval. Tot 2005. In dat jaar kocht de ondernemer Freddy Lodomez het verloederde domein en knapte de kasteelruïne helemaal op. Na drie jaar van intense renovatie opende Château d’Urspelt in 2008 dan z’n poorten als verbluffend viersterrenhotel. Het wist daarbij meteen ook een gegeerd plaatsje te bemachtigen op de lijst van Nationale Monumenten van Luxemburg.

Vogelperspectief van Château d'Urspelt
Een Ferrari staat geparkeerd voor de ingang van Château d'Urspelt
Toegangspoort van Château d'Urspelt

2. Ontspannen aan het buitenzwembad of in de NUXE Spa

Het (verwarmde) buitenzwembad op het binnenplein van het kasteel is één van de laatste toevoegingen aan het kasteelresort. Een extra troef, zeker op zomerse dagen als tijdens ons verblijf. Het zwembad is open van mei tot en met september.

Valt het weer wat tegen of kom je buiten de zomermaanden? Dan kan je nog steeds je heilzame toevlucht zoeken tot de wondermooie wellness van Château d’Urspelt. In de NUXE Spa warm je eerst op in één van de twee sauna’s of twee hammams en koel je nadien weer af in het opmerkelijke binnenzwembad, dat de grillige vormen van een mysterieuze grot aanneemt. Of laat je met z’n tweetjes eens lekker verwennen tijdens een verkwikkende DUO-massage. “From Urspelt with love”, predikt de neonverlichting in de spa. En daar is volgens mij geen speld tussen te krijgen.

ⓘ Toegang tot de wellness zit niet standaard inbegrepen bij je verblijf, tenzij je een behandeling reserveert. Château d’Urspelt beschikt wél over enkele aantrekkelijke arrangementen, inclusief een voucher voor de spa (zie verder).

Topshot van Château d'Urspelt
Receptie van de Nuxe Spa van Château d'Urspelt
Sauna in de spa van Château d'Urspelt
Binnenzwembad in de spa van Château d'Urspelt
Neonverlichting in de spa van Château d'Urspelt, zeggend "From Urspelt with love"

3. Romantische kamers

Waar de liefde er ook van afdruipt, is van onze romantische kasteelkamer. Bij aankomst lagen op het bed rozenblaadjes uitgestrooid en met de badhanddoeken creëerde het kamerpersoneel een vertederend koppel zwanen. Verder is de kamer knus ingericht in een subtiele klassieke stijl, zonder teveel tierlantijntjes. Als uitzicht kregen we het binnenplein van het kasteel voorgeschoteld. Airconditioning op de kamer is er helaas niet, maar met een simpele ventilator konden we de zomerse temperaturen ’s nachts gelukkig wel wat in toom houden.

Castle Room in Château d'Urspelt
Uitzicht op het binnenplein vanuit een kamer van Château d'Urspelt
Badhanddoeken in de vorm van twee zwanen, op een kamer in Château d'Urspelt

4. Met de elektrische scooter de buurt verkennen

Ook buiten Château d’Urspelt valt er heel wat liefs te beleven. De Éislek – ook wel de Luxemburgse Ardennen genoemd – geldt als één van de meest toonaangevende regio’s in Europa om te hiken. Glooiende heuvels met uitgestrekte velden en diepe valleien met schaduwrijke naaldbossen typeren deze prachtige streek in het noorden van Luxemburg. Perfect om de batterijen even helemaal op te laden dus. Al namen wij dat laatste nogal vrij letterlijk. In plaats van op wandel te gaan, trekken wij er namelijk op uit… met de elektrische scooter! Château d’Urspelt verhuurt ze voor een halve of een hele dag.

Xavier en Marjolein op de elektrische scooters voor het Château d'Urspelt
Strobaal in de velden van de Luxemburgse Ardennen

Een volle batterij schenkt de scooters een bereik van zo’n 60 kilometer. We snorren onder andere langs de Meren van Weiswampach en tot aan het Plattelandsmuseum A Schiewesch in Binsfeld. Nadien stoppen we in het dorpje Munshausen ook even bij de educatieve boerderij van natuurcentrum Robbesscheier. We maken er een korte wandeling doorheen de moestuin en langsheen de weides met geiten en boerenpaarden, geraken aan de babbel met één van de tuiniers in de serre en nippen erna nog van een verfrissend drankje op het terras van het natuurcentrum.

Twee scooters voor het plattelandsmuseum van Binsfeld in Luxemburg
Plattelandsmuseum A Schwiewesch in Binsfeld
Marjolein op de elektrische scooter van Château d'Urspelt
Kerktoren van Munshausen, met op de voorgrond de tuinen van Robesscheier
De kerk van Munshausen, met op de voorgrond de tuinen van natuurcentrum Robbesscheier
Boerenpaard bij Robbesscheier in Munshausen
Bij Robbesscheier zet een paard z’n beste beentje voor. Af en toe organiseren ze er huifkartochten mee.

5. Wereldklasse in Clervaux

Tenslotte dalen we ook nog even af tot in Clervaux, dat zich idyllisch in een U-vormige meander van de rivier weet te nestelen. Groot is Clervaux niet. Je kan er wat winkelen of een terrasje doen in de Grand-Rue. Of misschien wel een bezoek brengen aan de Château de Clervaux, het sneeuwwitte kasteel dat de stad majestueus domineert. Binnenin vind je onder andere het Musée Bataille et Châteaux, dat een fraaie collectie van Luxemburgse kastelen in miniatuur herbergt.

Wij bezoeken in het kasteel van Clervaux nog een andere bezienswaardigheid, één van wereldklasse zelfs: The Family of Man. Deze intrigerende fototentoonstelling werd in 1955 samengesteld door de Amerikaanse fotograaf Edward Steichen. Sinds 1994 is het permanent gesetteld in Clervaux. Omwille van z’n humanitaire waarde en streven naar wereldvrede, voegde UNESCO The Family of Man intussen zelfs toe aan de Werelderfgoedlijst voor Documenten.

Tip: geraak je niet (meer) in Clervaux met de elektrische scooter? Dan is er de elektrisch lijnbus nog. In hooguit tien minuten sta je van Château d’Urspelt in het centrum van Clervaux. De bus rijdt om het uur en is bovendien helemaal gratis, net zoals alle openbaar vervoer in Luxemburg trouwens.

De stad Clervaux, in het Groothertogdom Luxemburg
Clervaux en zijn majestueus kasteel
De ingang van het kasteel van Clervaux
Musée de la Bataille & Châteaux, met hier op de foto een miniatuurversie van de stad en het kasteel van Vianden
Fototentoonstelling The Family of man in Clervaux
De fototentoonstelling The Family of Man pronkt op de UNESCO-werelderfgoedlijst voor Documenten

Luxembourg Card: gratis toegang tot meer dan 80 bezienswaardigheden

Met de Luxembourg Card geniet je van gratis toegang tot alle hierboven vermelde bezienswaardigheden en meer. De kaart is geldig in gans het Groothertogdom Luxemburg en kan je voor één, twee of drie dagen verkrijgen. Bij aankoop online ontvang je meteen een QR-code, die je bij ieder bezoek op je mobiele telefoon of op een uitgeprint blad laat scannen.

Banner van Visit Luxembourg, met het kasteel van Vianden op de achtergrond
Kasteel van Vianden (foto: Visit Luxembourg)

6. Topgastronomie

Terug naar Château d’Urspelt dan. De avond valt over het kasteeldomein en we maken ons stilaan op voor het diner. Het restaurant van het hotel bevindt zich in de oude schuur van het kasteel, die onlangs nog vakkundig gerestaureerd werd. Het houten gebinte van de klassiek ingerichte zaal is een mooie knipoog naar het roemrijke verleden. En de glazen wijnkast naar wat er zoal te drinken valt vanavond. Op dat laatste kom ik zo meteen trouwens nog even terug.

Neonverlichting in de traphal van het restaurant van Château d'Urspelt, de tekst weergevend: There's a Riesling for everything
Xavier met een glas wijn in het restaurant van Château d'Urspelt
Marjolein in het restaurant van Château d'Urspelt

De avond voordien proefden we al van een heerlijk tweegangendiner, vanavond doen we daar gewoonweg een gang bovenop. En een sprankelend glaasje Crémant de Luxembourg als aperitief, een traktatie van het huis! De borden zijn ware schilderijtjes. Zo draagt het voorgerecht – de sashimi van gerookte zalm – een prachtige bloem van chioggia. En het is nog eens erg lekker ook. Het hoofdgerecht – de entrecote van rundvlees, gebakken morilles & aardappelpuree van truffel – is eveneens een voltreffer. Om nog maar te zwijgen over het dessertdulce de leche crème, hazelnootpraliné, crumble & rodebessengelei. Ik begin al spontaan weer te watertanden, wanneer ik dit typ.

ⓘ Onze wijntip: hoewel de rode neonverlichting in de traphal van het restaurant “There’s a Riesling for everything” tipt, kozen wij toch voor een lokale Chardonnay Premier Cru. Deze witte Moezelwijn van het Luxemburgse wijnhuis Gales smaakte ons op de eerste avond zodanig, dat we ze de avond nadien gewoon nog eens lieten ontkurken.   

Sashimi van gerookte zalm met ahorn & chioggia in het restaurant van Château d'Urspelt
Sashimi van gerookte zalm met ahorn & chioggia
Tomatentartaar, Parmezaanse espuma, basilicum-olie & balsamico in het restaurant van Château d'Urspelt
Tomatentartaar, Parmezaanse espuma, basilicum-olie & balsamico
Entrecote van rundvlees, gebakken morilles & aardappelpuree van truffel in het restaurant van Château d'Urspelt
Entrecote van rundvlees, gebakken morilles & aardappelpuree van truffel
Tonijnsteak in het restaurant van Château d'Urspelt
Soja en sesam geglaceerde rode tonijn, zachte wasabipuree & doperwten

7. Slaapmutsje in de U Lounge Bar

Buiten is het intussen donker. Een knetterend houtvuur en een zigzaggende slinger van guirlandes verlichten feeëriek het ingedutte binnenplein van het kasteel. We sluiten de dag af met een slaapmutsje. Spijtig genoeg is de gezellige bar in de bibliotheek – The Library – enkel overdag open. Jammer, al was het maar om een boek aan het haardvuur te lezen of om een meezinger op de nostalgische jukebox aan te vragen.

Binnenplein van Château d'Urspelt bij nacht
Boekenkast en haardvuur in The Library Bar in Château d'Urspelt
Jukebox in The Library Bar in Château d'Urspelt

Gelukkig is er ‘s avonds de U Lounge Bar nog. De bar bevindt zich in de historische kelders van het kasteel en werd nog niet zo lang geleden vernieuwd. Het lijkt er wel een ondergronds labyrint, met z’n smalle gangetjes en intieme hoekjes om heerlijk in te cocoonen. De inrichting van de loungebar heeft wat weg van een bruine kroeg, wat het een gezellige, casual sfeer bezorgt. Hier ook weer neonverlichting aan de muur, die ditmaal dicteert: “Do what you love!” Wel, dat zal in ons geval dan cocktails drinken zijn. De barman gaat er meteen mee aan de slag en shaket met veel pit en passie een ‘Paris-Bordeaux’ en een ‘Negroni Lima’ voor ons tevoorschijn, twee van z’n signature cocktails.

En zo ronden we dit verslag meteen ook af waarmee we begonnen zijn: met een verfrissend drankje in de hand. Op een geslaagd verblijf zoals bij Château d’Urspelt mag er wel al eens geklonken worden, toch?

Interieur van de U Lounge Bar in Château d'Urspelt
Interieur van de U Lounge Bar in Château d'Urspelt
De barman shaket cocktails in de U Lounge Bar in Château d'Urspelt
De barman shaket met veel pit en passie verfrissende cocktails tevoorschijn
Cocktail in de U Lounge Bar
Het resultaat: een kleurrijke ‘Paris-Bordeaux’-cocktail

Tip: Ook collega-reisjournalist Inge Pinket van Destination Explorer verbleef onlangs nog in Château d’Urspelt. Wat zij ervan vond, dat lees je hier. In dit artikel tipt ze trouwens ook nog enkele andere leuke hotels in het Groothertogdom Luxemburg.


Koffers pakken en wegwezen: Castle Escape-arrangement

Wij verbleven bij Château d’Urspelt met hun Castle Escape-arrangement. De prijs start bij 879 euro voor twee personen. Je profiteert dan van het volgende:

  • 2 overnachtingen in het kasteel
  • 2x ontbijtbuffet
  • 1x tweegangendiner
  • 1x driegangendiner
  • Voucher van 240 euro voor de NUXE Spa, wat overeen komt met twee dagen toegang tot de wellness met z’n tweeën. Of je gebruikt de voucher voor een behandeling in de spa. In dat geval zit de toegang tot de wellness gewoon inbegrepen.
Ontbijtruimte in Château d'Urspelt
In de ontbijtruimte bulkt het van de opbeurende levensspreuken
Ontbijt bij Château d'Urspelt
Bij een kasteelwaardig ontbijt hoort uiteraard ook een glaasje bubbels
Ontbijtruimte in Château d'Urspelt
Een spreuk op een kader zegt in het Engels dat je altijd naar de zonnige kant van het leven moet kijken
Binnenplein van Château d'Urspelt

ⓘ Meer info: chateau-urspelt.lu/nl


Locatie op de kaart


Dit artikel kwam tot stand in samenwerking met Château d’Urspelt en Visit Luxembourg.

Logo Château d'Urspelt
Logo Visit Luxembourg

Ontdek meer van Op Congé met Xavier

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

0 reacties op “Château d’Urspelt: luxe weekendje weg in de Luxemburgse Ardennen

Geef een reactie

Ontdek meer van Op Congé met Xavier

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder